SARI ALIÇ FİDANI

SARI ALIÇ FİDANI

Fiyat :
350,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • AŞILI ALIÇ FIDANI ÖZELLİKLERİ

  Alıç meyvesi kırmızı, sarı ve mor renkli olan bir meyvedir. Meyveler beyaz ve pembe olarak yaprak açtıktan sonra olgunlaşmaya başlar. Kışın yapraklarını döken aşılı alıç fidanı yazın ise çiçek açıp meyve verir.

  Aşılı Alıç Fidanı Nereden Alınır?

  Meyve fidanı satın almak isteyenler aşılı alıç fidanı almak için fidandeposu.com adresinin ziyaret edebilir. Sitede yer alan aşılı alıç fidanları her toprak yapısına uyum sağlaması için bodur, yarı bodur ve normal ağaç olarak üretilir. Aşılı alıç fidanlarında verim oldukça yüksektir. Ağaçlarda kalem aşı ve göz aşı tercih ediliyor. Verimin oldukça yüksek olduğu bu meyve parklarda ve bahçelerde süs bitkisi olarak da tercih edilir. Tüplü olarak satışa sunulan aşılı alıç fidanlarında verim yüksektir.

  Aşılı alıç Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız  klasik(tohum anacı)ve yarı bodur anaçlarına  aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız saksılı ve tüplü olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Aşılı Alıç Fidanı Rosaceae familyasındandır. Meyveleri kırmızı , sarı ve mor renklidir.Kışın yapraklarını döken dikenli ağaç veya çalı formunda bir meyve türüdür..Beyaz ve pembe renginde çiçek açar.Meyveleri olgunlaştığında park ve bahçelerde süs bitkisi olarak kullanılır. Aynı zamanda tıbbi bitkiler arasında yer almaktadır.

Sepete Eklendi.Sepete Git