Safran Soğanı 5 Adet - Crocus Sativus

Safran Soğanı 5 Adet - Crocus Sativus

Fiyat :
95,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • Safran Soğanı 5 Adet - Crocus Sativus 

  Safran Soğanı 5 Adet - Crocus Sativus
   

  Safran Soğanı - Crocus Sativus ,soğanından kolaylıkla yetiştirilebilen, sonbaharda çiçek açan 20-30 cm boylanan  mor çiçekli bir kültür bitkisidir. Soğanları her yıl 1 e 10 oranında çoğalır. Safran çiçeğinden elde edilen Safran   turuncu  iplikler halindedir  ve kokulu dur. Mor çiçekleri Çiğdeme benzer ama aslında Çiğdem den daha dayanıklı ve daha uzun süre çiçek açar. Sağlık açısından anti tümör etkisi olan, iştah açıcı ve sinir sistemini uyarıcı faydalarının olmasının yanısıra dünya ve Türk mutfağında özellikle doğal renklendirici olarak kullanılır. Bir ölçek safran 100000 katı suyu bile belirgin bir şekilde renklendirir. Özellikle ülkemizde lokum üretiminde mutfaklarımızda da pilav ve pasta yapımında tercih edilir.

  SAFRAN SOĞANI EKİMİ 

   Safran soğanlarınızı araziye Ekim yapacaksanız ağustos ayında yada Eylül başında Ekim yapılır. Saksıya ekecekseniz bulduğunuz her zaman ekebilirsiniz. safran nasıl ekilirSafran çiçeği iyi drene edilmiş kumlu ve gevşek topraklarda yetişebilmektedir. Bu bitkinin soğanlarının dikiminin yapılacağı yer güneşe açık bir alan olmalıdır. Özellikle çiçeklenme döneminde güneşli ve kuru havaları sevmektedir. Gölgeli ve taşlık alanları sevmez. Ekim yapacağınız zaman soğanın büyüklüğünün iki kat derinliğine ekmeniz gerekmektedir. Bitkinin ekimini yaptıktan sonra can suyu verilir. Daha sonra ise sulama yapmadan önce serçe parmağınızı toprağa batırmanız gerekmektedir. Eğer parmağınız tamamen kuru bir şekilde çıkıyorsa sulama yapmalısınız fakat nemli çıkıyorsa sulamayı ertesi güne bırakmanız gerekmektedir.


  TOHUMEVİ

  Her insan, canlı ve cansız tüm varlıklar doğanın bir parçasıdır parçaları eksilmiş kırılmış bozulmuş bir makine nasıl işlevsizse doğada aynen öyledir. Lütfen kendimize zarar vermeyelim. Yediğimiz içtiğimiz her şeyin doğal ve temiz olması için tohumlarımıza sahip çıkalım. Unutulmaması gereken bir şey var oda yerel üretim. Bunun için birilerinin bize ürettiklerini satması yerine kendi ürünlerimizi üretmek en güzel ve en sağlıklı olandır. Bir yerde olan orman bahçe tarımsal arazinin bize faydası uzaklığıyla eş değerdir. Kendi ormanımızı kendi bahçemizi kendi ürünlerimizi üretmek onu korumak her şeyden daha önemlidir. Her ektiğimiz tohum ve diktiğimiz fidan bir meyve bir çiçek bir ağaç veya sebzenin bize faydası % 50 ise sağladığı temiz hava ile ve saymakla bitiremediğimiz faydalarıyla topluma ve geleceğe hizmettir. Biz TOHUMEVİ olarak bunu geleceğe yapılmış yatırım ve görev adlederiz.

  Yapmış olduğumuz çalışmaları göz önünde bulundurduğumuzda bitkilerin birer canlı organizma olduğunu bunların çimlendirmelerinde ve yetişmelerinde toprak tipi, sıcaklık, nem, sulama, ekim yapılan zaman gibi faktörlere bağlı olduğunu lütfen unutmayalım. Ayrıca kullanılan gübreler ve iklim koşulları da bunlara dahildir. Doğru bilgileri paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak belirtmiş olduğumuz şartlar ve uygun ekim koşulları sağlanmadığı takdirde bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

  Sektörde faaliyet gösterdiğimiz süre boyunca ürünlerimizin kalitesi birincil önceliğimiz olmuştur. Müşterilerimize en iyi kalitede ve en korunaklı paketleme sistemleri geliştirerek teslimat yapmak prensibimizdir. Onların memnuniyeti doğru yolu seçtiğimizin göstergesidir. Sattığımız tüm tohumlar, fideler ve fidanlar detaylı bir kalitede kontrole tabi tutulur ve ancak o şekilde dikkatlice paketlenip gönderilir. Uzman ekibimiz siz değerli müşterilerimizin tüm sorularına en kısa zamanda özenle cevap verir çünkü en kaliteli ürün ve hizmeti taahhüt ediyoruz.

     

  KARGO

  Sipariş verirken adres bilgileriniz doğruluğunu kontrol ediniz. Ayrıntılı ( mahalle, sokak, cadde, bina adı, daire numarası, ilçe ve il ) yazmanız kargonuzun hızlı teslimatı açısından önem teşkil eder.

  Eğer hizmet dışı bir aladan sipariş vermişseniz kargo şubelerinden ürününüzü teslim almanız gerekir. Haftanın bir günü dağıtım yapılan bölgelerde ise kargo şubenizden bilgi almalısınız.

  Gönderiminiz yapıldıktan sonra size gelecek mesajla takip numaranız tarafınıza iletilir. Bu numaradan kargo firmalarının sisteminden takibini yapabilirsiniz ve ürün dağıtım gününde adreste bulunmaya dikkat edin. Kargolarınızın bilgisi hakkında mesai saatleri içerisinde müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

Sepete Eklendi.Sepete Git