Karışık Lale Soğanı 10 ADET

Karışık Lale Soğanı 10 ADET

Fiyat :
130,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • Lale

  Tarihte bir devre adına koyan laleler artık anavatanında. Bilindiğinin aksine lale yetiştiriciliği kolay ve basittir.Üstelik bir sene sonra yine aynı şekilde dikmiş olduğunuz lalelerin en az yarısı tekrar çıkacaktır.Bahçenizde dilediğiniz renk kombinasyonlarını kullanarak süslemeleri ,lale soğanları ile çok kolay yapabilirsiniz.

   

   

   

   

  Lale Soğanı Dikim Derinliği:Soğanın sivri ucu yukarı bakacak şekilde, soğan çapının 2 katı derinliğe dikilebilir.Örneğin soğan çapı 2 cm ise dikim derinliği 4 cm olabilir.Dikimden sonra üstü kapatılmalı ve hemen sulama yapılmalıdır.

   

  Lale Soğanı Dikim Mesafesi:2-5 cm arasında olabilir.

   

  Lale Soğanı Dikim Yerleri:Genellikle bahçenin herhangi bir yerine (güneşli, gölgeli, yarı gölgeli alanlar, bordürler, teraslar, çitlerin etrafı veya ağaç altlarına vb…) dikilebilirler. Boyları kısa olanları önlerinde görüntülerini kapatacak herhangi bir engel olmaksızın, uzun boylu soğanları ise duvar önlerine veya bordürlerin arka kısmına gelecek şekilde dikilmeleri önerilir.Saksı içerisnde ev içerisinde, balkonda terasta yetiştirebilirsiniz.

   

  Lale Soğanı Gübrelemesi ve Sulaması :Çiçek döneminde fosfor ağırlıklı, diğer dönemlerde ise dengeli gübre kullanılarak gübreleme yapabilir.Gübreleme yaptıktan sonra mutlaka sulama yapınız.İç mekan içerisinde ise toprağı nemli tutacak şekilde sulama yapınız.Kışın soğan dış mekanda ise toprak kuru ise sulama yapabilirsiniz.Çiçek döneminde su ihtiyacı fazla olacağından,sulama sıklığı daha fazla olacaktır

Sepete Eklendi.Sepete Git