Frezya Çiçeği Soğanı Sarı – Fresia – Arpa Çiçeği

Frezya Çiçeği Soğanı Sarı – Fresia – Arpa Çiçeği

Fiyat :
50,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • Frezya Çiçeği Soğanı Sarı – Fresia – Arpa Çiçeği 

  Frezya Çiçeği Soğanı Sarı – Fresia – Arpa Çiçeği

  Renk : Sarı

  Paket İçi Adet : 5 Soğan

  Frezya çiçeği arpa çiçeği süsengiller familyasına ait bir bitkidir. Güney Afrika ya ait Frezya Anadolu da Arpa çiçeği olarak da bilinir. Sarı ve harika kokusuyla bahçelerinizde fark yaratmak istiyorsanız frezyalar tam size göre.

  Frezya çiçeğinin ne zaman bahçenizde olmasını istiyorsanız ekimini de ona göre yapmalısınız. Sonbaharda ekilen soğanları ilkbaharda çiçek açar, İlkbaharda ekilen soğanlarda ise sonbaharda çiçeklerini verir. Bu durum iç mekanlar da farklılık gözetmez. Ekim yapılacak toprağın kumlu yada alkali olmasına dikkat edilmelidir. Toprağının su tutabilen yüksek kalitede olması gerekmektedir. Sulamanın ekim yapıldıktan sonra her gün düzenli yapılmalıdır. Çiçeğin süngüleri ortaya çıktıktan sonra en uygun sulama damla sulama sistemidir.

  Frezya çiçeği boyutu 45 cm ile 75 cm civarı olan yoğun kokulu bir bitkidir. Katmerli ve katmersiz 14 türü bulunur. İç mekan ve dış mekana uyumludur, herhangi özel bir bakım istemez.

   ikon2Frezya Ekim Videosunu İzlemek İçin Dokunun

  FREZYA SOĞANI EKİM VE BAKIMI

  • Frezya çiçeğini hem bahçede hem de evlerinizde saksılarda yetiştirebilirsiniz. Renkleri ve kokusuyla bahçenizin ve evlerinizin olmazsa olmaz diyeceğiniz bir parçası olacaktır. frezya soğanı nasıl ekilir 
  • Frezya soğanları ılıman iklim kuşağında bölgelerde 5/6 cm gibi bir derinlikte yani daha yüzeysel ekebilirsiniz. Fakat soğuk iklim kuşağında olan bölgelerde 10 / 12 cm derinlikte ekim yapmalısınız hatta kış aylarında soğanları ektiğiniz alanların üzerini kuru yapraklarla kapatabilir ve soğanların donma riskini en aza indirebilirsiniz.
  • Saksıda frezya yetiştirmek istiyorsanız soğanlar 5 / 6 cm aralıkla 5 cm derinlikte ekilmeli. Filizlenme başlayana kadar güneş almayan bir yerde bekletmelisiniz. İlk filizler görünmeye başlayınca bol güneş alan bir yere saksınızı taşıyabilirsiniz.
  • Frezya soğanında sulama filizlenme başlayana kadar sadece toprak kuruyunca az miktarda yapılmalı. İlk filizler görününce toprak nemli kalacak şekilde rutin sulamaya geçebilirsiniz

   

   

  Her insan, canlı ve cansız tüm varlıklar doğanın bir parçasıdır parçaları eksilmiş kırılmış bozulmuş bir makine nasıl işlevsizse doğada aynen öyledir. Lütfen kendimize zarar vermeyelim. Yediğimiz içtiğimiz her şeyin doğal ve temiz olması için tohumlarımıza sahip çıkalım. Unutulmaması gereken bir şey var oda yerel üretim. Bunun için birilerinin bize ürettiklerini satması yerine kendi ürünlerimizi üretmek en güzel ve en sağlıklı olandır. Bir yerde olan orman bahçe tarımsal arazinin bize faydası uzaklığıyla eş değerdir. Kendi ormanımızı kendi bahçemizi kendi ürünlerimizi üretmek onu korumak her şeyden daha önemlidir. Her ektiğimiz tohum ve diktiğimiz fidan bir meyve bir çiçek bir ağaç veya sebzenin bize faydası % 50 ise sağladığı temiz hava ile ve saymakla bitiremediğimiz faydalarıyla topluma ve geleceğe hizmettir. Biz TOHUMEVİ olarak bunu geleceğe yapılmış yatırım ve görev adlederiz.

  Yapmış olduğumuz çalışmaları göz önünde bulundurduğumuzda bitkilerin birer canlı organizma olduğunu bunların çimlendirmelerinde ve yetişmelerinde toprak tipi, sıcaklık, nem, sulama, ekim yapılan zaman gibi faktörlere bağlı olduğunu lütfen unutmayalım. Ayrıca kullanılan gübreler ve iklim koşulları da bunlara dahildir. Doğru bilgileri paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak belirtmiş olduğumuz şartlar ve uygun ekim koşulları sağlanmadığı takdirde bitkilerin sorumluluğunu alamayız.

  Sektörde faaliyet gösterdiğimiz süre boyunca ürünlerimizin kalitesi birincil önceliğimiz olmuştur. Müşterilerimize en iyi kalitede ve en korunaklı paketleme sistemleri geliştirerek teslimat yapmak prensibimizdir. Onların memnuniyeti doğru yolu seçtiğimizin göstergesidir. Sattığımız tüm tohumlar, fideler ve fidanlar detaylı bir kalitede kontrole tabi tutulur ve ancak o şekilde dikkatlice paketlenip gönderilir. Uzman ekibimiz siz değerli müşterilerimizin tüm sorularına en kısa zamanda özenle cevap verir çünkü en kaliteli ürün ve hizmeti taahhüt ediyoruz.

     

   

Sepete Eklendi.Sepete Git